Eğitimde Rehberlik Dergisi, dört yıl önce psikoloji ve eğitim üzerine yaptığımız haftalık sohbetler sonucu ortaya çıkmış bir fikrin ürünüdür. İki ayda bir yayımlanan dergi ile başladık, dergi beğeni almaya ve bir okuyucu kitlesi bulmaya başlayınca bir de sitesi olsun istedik.

Bir iddiamız, bir tezimiz yok. Taraf ya da taraftar değiliz. Sadece pedagoji, psikoloji, felsefe nörobilim, psikiyatri alanlarında yapılan çalışmaları ve gelişmeleri takip etmek, okumak ve bunları pedagog, psikolog, eğitim gönüllüleri, öğrenciler, aileler ve bu alanlara ilgi duyanlarla paylaşmaktayız. Ülkemiz insanına, ailelere, eğitimcilere karşılıksız faydalı olmayı istiyoruz. Site ya da dergideki yazıların, sunumların, araştırmaların kaynak göstermek koşulu ile okullarda, sınıflarda paylaşılmasında sakınca yoktur.

Sayfalarımız; psikoloji, nörobilim, eğitim, eğitim felsefesi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, psikiyatri, sağlık, eğitim yönetimi, sınıf yönetimi gibi alanlarda fikirlerini, araştırmalarını, deneyimlerini paylaşmak isteyen yazarlarımıza yayım ilkelerine uymak koşulu ile açıktır. Bilgi sepetimizi ilgili ve meraklı olanlara hep açık tutacağız. Faydalı olmak ümidiyle…

ERD – Ömer ÖCAL
Rehberlik Uzmanı