ÇOCUKLAR VE OYUNCAKLAR

ÇOCUKLAR VE OYUNCAKLAR

Aile albümlerinden çıkıveren çocuk fotoğrafları oldum olası dikkatimi çekiyor. Seçici algımın “çocuk” olması mı beni bu fotoğraflara çeken, bilmiyorum. Sahafların tozlu kutularından bulduklarım, arkadaşlarımın, dostlarımın albümlerinden çıkıp benimle paylaşılanlar mutluluğumu katlayıverir. Hangimizin albümünde bir stüdyoda ya da evin içinde bir mekânda çekilmiş bebeklik-çocukluk fotoğrafımız yoktur ki? Bu fotoğrafların çekimi isterevin bir köşesinde çekilsin, isterse stüdyoda

Aile albümlerinden çıkıveren çocuk fotoğrafları oldum olası dikkatimi çekiyor. Seçici algımın “çocuk” olması mı beni bu fotoğraflara çeken, bilmiyorum. Sahafların tozlu kutularından bulduklarım, arkadaşlarımın, dostlarımın albümlerinden çıkıp benimle paylaşılanlar mutluluğumu katlayıverir. Hangimizin albümünde bir stüdyoda ya da evin içinde bir mekânda çekilmiş bebeklik-çocukluk fotoğrafımız yoktur ki?

Bu fotoğrafların çekimi isterevin bir köşesinde çekilsin, isterse stüdyoda çocuğun hemen yanında ya çocuğa ait en sevdiği bir oyuncakla çekilsin ya da stüdyoda sırf bu fotoğraf için bir sonraki çocuğu bekleyen bir oyuncak olsun. Belki bir bebek, çocuğun boyu kadar ya da pelüşten yapılmış bir ayı, üzerine binilebilecek bir at, bir keçi, bir kuzu… Belki de bir otomobil, ya da kamyon… Yaşamınızın en tasasız günlerini yansıtan bu fotoğraflara baktığınızda, o günü büyük bir mutlulukla anımsarsınız.

Geçmişten gelen bu oyuncaklı çocukların fotoğraflarını paylaşarak, sizleri de bir an o günlerinize götürmek istedim. Sizin de varsa böyle bir fotoğrafınız, benimle paylaşır mısınız?

Yazılar

Yorumlarınız Bizim İçin Önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli Alanlar * ile işaretlidir. Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yanıttan vazgeç

Son Yazılar

En Çok Okunanlar

En Çok Yorumlananlar