REHBERLİK HİZMETLERİNDE KULLANILAN FORMLAR

REHBERLİK HİZMETLERİNDE KULLANILAN FORMLAR

Geliştirilen ve yeniden düzenlenen formlar bireyi tanıma teknikleri ve sistem formları olmak üzere iki kategoride ele alındı. Bireyi tanıma ve sistem formları kullanım alanlarına göre sınıflandırılarak kullanım kolaylığı sağlanması hedeflendi. Çalışmanın ilk aşamasında daha önce kullanılan otuz dokuz (39) form güncellendi. İkinci aşamada rehberlik ve özel eğitim alanlarının artan ihtiyaçlarına cevap vermeyen, güncelliğini yitiren formlar

Geliştirilen ve yeniden düzenlenen formlar bireyi tanıma teknikleri ve sistem formları olmak üzere iki kategoride ele alındı. Bireyi tanıma ve sistem formları kullanım alanlarına göre sınıflandırılarak kullanım kolaylığı sağlanması hedeflendi. Çalışmanın ilk aşamasında daha önce kullanılan otuz dokuz (39) form güncellendi. İkinci aşamada rehberlik ve özel eğitim alanlarının artan ihtiyaçlarına cevap vermeyen, güncelliğini yitiren formlar kullanımdan kaldırılarak ihtiyaç duyulan konularda yirmi bir (21) yeni form geliştirildi.

Okul rehberlik ve psikolojik danışma servisleri ile rehberlik ve araştırma merkezlerinde yürütülen iş ve işlemleri sistematik hale getirmek, bireylere sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak ve ölçülebilir bir hizmet sunmak  amacıyla hazırlanan yeni görünümdeki formlar 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren kullanılmaya başlanacaktır.

Süreç içinde geliştirilen form ve ölçekler tamamlandıkça yayınlanmaya devam edilecektir. Formlara https://orgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_08/08152315_FORM_HARYTASI-KODLU.pdf adresinden ulaşılabilir.

GÜNCEL FORMLARI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kaynak: T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ömer ÖCAL
Ömer ÖCAL
ADMINISTRATOR
Profil

Yazılar

Yorumlarınız Bizim İçin Önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli Alanlar * ile işaretlidir. Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yanıttan vazgeç

Son Yazılar

En Çok Okunanlar

En Çok Yorumlananlar